Działamy na rzecz mieszkańców

W okresie od 8 do 12 lutego uwaga pracowników naszej Spółki skupiała się na różnych zadaniach. Wymieniliśmy np. wodomierz poboru zimnej wody oraz usunęliśmy awarię na jednym z przyłączy wodociągowych.

By zapewnić dostawę dobrej jakościowo wody, na bieżąco zajmowaliśmy się eksploatacją Stacji Uzdatniania Wody.

Nasze służby dokonywały też cotygodniowego przeglądu sieci kanalizacyjnych, kontynuując równocześnie ich kompleksowe czyszczenie – pracami tymi objęte były kanały przy ulicach Polnej i Zamkowej. Do tych robót należy także doliczyć bieżącą eksploatację oczyszczalni ścieków.
Musieliśmy również przeczyścić pompy działające w przepompowni ścieków przy ul. Leśnej i Zatorze. Jest to, niestety, stały problem, pojawiający się w wyniku traktowania kanalizacji przez część jej użytkowników jako… kosza na śmieci. Wyrzucane do kanalizacji odpady, takie jak szmaty, ręczniki papierowe, ubrania, pampersy, worki foliowe, patyczki do uszu itp. często zapychają pompy, co w konsekwencji wymaga ich czyszczenia, a może się zakończyć kosztownymi naprawami. Dlatego apelujemy o rozsądek i nietraktowanie kanalizacji jak pojemników na odpady! Może się to bowiem skończyć awariami, których koszty przełożą się, niestety, na wysokość opłat za odbiór i oczyszczanie ścieków. Przy tej okazji przypominamy, iż odpady komunalne odbierane są sukcesywnie w ramach świadczonych przez nas usług, realizowanych zgodnie z dostępnym na naszej stronie harmonogramem.

Firma kontynuowała też prace porządkowe i rekultywacyjne na przepompowni ścieków na os. Zatorze, a ponadto wykonywaliśmy prace zlecone przez mieszkańców, np. udrażnianie wewnętrznych instalacji kanalizacyjnych.